Програма "Шкільний автобус"
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення селищної ради
Від 20.04.2018 № 30/4
ПРОГРАМА
«Шкільний автобус на 2018 - 2022 роки»
1. Загальна частина
Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
Статтею 14 Закону України «Про освіту», статтею 21 Закону України «Про загальну середню освіту» та статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено забезпечення у територіальній громаді регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
До складу Луківської селищної ради входять села –смт Луків с. Сомин, с. Відути, с. Миляновичі Годовичі, с. Тупали, с. Туровчі, с. Кличковичі, с. Засілля с. Перевісся, с. Зілове.. В зв’язку з відсутністю на території сіл Сомин ,Відути, Годовичі,Туровчі, Кличковичі,Засілля , Перевісся, Зілове шкіл, необхідно здійснювати підвіз учнів та педагогічних працівників до загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Луківської селищної ради.
Виконання Програми дасть змогу створити умови для повного забезпечення у територіальній громаді регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
Організацію перевезення учнів та педагогічних працівників планується здійснювати шляхом надання коштів з місцевого бюджету.
2. Мета і завдання програми
Метою Програми є:
- виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до(з) місць навчання учнів та педагогічних працівників;
- підвищення освітнього рівня населення;
- раціональне використання кадрового потенціалу педагогічного колективу працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості.
Основними завданнями Програми є:
- забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної та загальної середньої освіти;
- оптимізація мережі загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості та віддалених населених пунктах.
3. Організація перевезення учнів, дітей і педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів
Організацію перевезення учнів, дітей і педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів планується здійснювати шляхом:
1)Укладання договорів з автотранспортними підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та перевізниками – фізичними особами при наявності відповідної ліцензії на здійснення організованого підвезення або підвезеннями рейсовими автобусами;
2) Придбанням нового Шкільного автобуса
Керівництво навчальних закладів повинно забезпечити коригування розкладу уроків та режиму навчально-виховного процесу.
4. Очікувані результати виконання програми
Виконання Програми дасть можливість:
- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, припинити негативні процеси у соціальній сфері, досягти позитивних зрушень у забезпеченні життєдіяльності населення;
- створити у територіальній громаді умови для здобуття дітьми дошкільної та загальної середньої освіти;
- створити оптимальну мережу загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.
5.Фінансування
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та з інших джерел, що не заборонені законодавством.
Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проекту місцевого бюджету на відповідний рік у межах видатків.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми заплановані на 2018 рік з селищного бюджету – 564тис.грн.