Безпека на воді

Дата: 10.06.2024 16:43
Кількість переглядів: 14

Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відповідно до статті 47 «Водного кодексу України» загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство і т.д.).

Відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба в місцях, які визначені місцевими органами виконавчої влади та обладнані для купання людей, інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву. Врятувати вплав одночасно декількох людей неможливо, тому рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого.

Щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді. До них належить заборона:

купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

запливати за буйки;

гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо);

заходити у воду у нетверезому стані.

У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Тому звертаємося до вас з проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей.

Ковельське РУ ГУ ДСНС України у Волинській області

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)