Пошук

Про роль права в житті людини з нагоди Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги

Дата: 07.12.2021 11:24
Кількість переглядів: 1527

Щорічно 10 грудня в Україні відзначають День безоплатної правової допомоги.

Цей день приурочено до Міжнародного дня прав людини,який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

І тому сьогодні ми хотіли б розповісти Вам про роль права в нашому житті.

Народжуючись в Україні - суверенній і незалежній, демократичній, соціальній, правовій державі , ми з першої хвилини нашого життя знаходимось під захистом права. І якщо зовсім маленька дитина ще не до кінця відчуває вплив правової системи на її життя, то підростаючи вона з кожним днем починає знайомитись зі своїми правами. Як дорослим, так і малечі необхідно розуміти яку роль відіграє право у їх житті.

Перш за все , якщо говорити коротко і зрозуміло , то право – це система норм, тобто певних встановлених правил поведінки, які існують для регулювання суспільних відносин. Із вищенаведеного стає зрозумілою основна функція цієї системи – регулятивна.

Конституція, кодекси,закони , інші нормативно-правові акти створюються для врівноваження приватних та публічних інтересів , встановлення правового зв’язку між людиною та державою. Однак на цьому функції права не закінчуються.

Встановлені державою правила поведінки створені також для нашої охорони. Така роль права полягає в тому, що певна частина правових норм містить заборони небажаних для суспільства діянь і передбачає негативні для особи наслідки, пов'язані з втратою особою певних належних їй благ (свободи, матеріальних, організаційних благ), що стримує особу від протиправної поведінки.

Проте не всі громадяни «грають за правилами», є ті для кого права інших не мають значення. Їх не стримує вплив держави та права, і тут у «гру» вступає захисна роль нашої правової системи.

Захисний вплив права виявляється за наявності правопорушення, вчиненні шкоди суб'єктам права; іноді виражається у застосуванні примусових заходів (фізичного примусу - позбавлення волі особи, котра вчинила злочин) і, як правило, потребує оборонної діяльності, діяльності з побудови, відновлення, порушених прав та інтересів, правового стану (поновлення на роботі чи посаді незаконно звільненого працівника; сплата аліментів; захист особи від необґрунтованого обвинувачення, осуду, обмеження її прав і свобод; самозахист прав тощо).

«Для мене не важливо, на чиєму боці сила; важливо те, на чиєму боці право»,- сказав Віктор Гюго. І складно не погодитись з його словами. В сучасному цивілізованому світі налагоджене функціонування правової системи є визначальним вектором руху країн. Варто також пам’ятати , що право завжди здійснює свої функції з двох сторін: і з боку громадян, і з боку держави.

Фото без опису

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь