До уваги пасічників!
Проводяться заходи щодо виключення випадків отруєнь бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур пестицидами. Відповідно до вимог чинного законодавства пасічники повинні реєструвати свої пасіки у селищній раді за місцем розташування пасіки, а у випадку перевезення пасіки на медозбір та запилення до іншого місця – у відповідній сільській/міській раді, на території якої на період кочівлі буде розташована пасіка.
З метою реєстрації пасіки пасічник зобов’язаний надати заяву про реєстрацію у письмовому вигляді.
Наявність переліку пасік, складеного в результаті їх реєстрації, дасть можливість власникам сільськогосподарських підприємств мати доступ до інформації про кількість пасік, що знаходяться в зоні дії пестицидів та вчасно повідомляти пасічників про обробіток полів хімічними засобами захисту рослин, а пасічникам – застосувати заходи по перевезенню бджіл до інших районів або захисту бджіл на місці.
Дані заходи не лише позбавлять сторони судових тяжб, а і збережуть бджіл та підвищать врожаї.
Порядок проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/угідь пестицидами.
Керівники сільгосппідприємств та пасічники повинні дотримуватися правил та положень встановлених Законодавством України та вживати заходів викладених нижче.
Необхідні заходи:
1. Отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, для чого необхідно у ветлабораторію здати зразки бджіл на аналізи для виключення наявності захворювань.
2. Поставити пасіку на облік у селищній раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі - у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю (Наказ Міністерства аграрної політики України від 20 вересня 2000р. № 184/82 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р за № 737/4958, п. 7).
3. Отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі області.
4. При отриманні повідомлення від організації про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
5. За три дні до проведення обробітку керівник сповіщає пасічників (населення) цієї місцевості (радіо, преса, подвірні обходи, сільські ради) про місце, терміни і час проведення обробітку, встановлює спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь.